Logo Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie

Współpraca: Stowarzyszenie Miłośników Przyrody „Jarząbek” z Gminnym Zespołem Szkół w Dobiegniewie

           Stowarzyszenie Miłośników Przyrody „Jarząbek” nawiązało współpracę z naszą szkołą. We wtorek 17 marca na 5 lekcji odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży  z przedstawicielką Stowarzyszenia Panią Anną Ruszczak . W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. II LO. Zostali zapoznani z działalnością stowarzyszenia oraz zadaniem, którym będą zajmować się w ramach współpracy. Pod opieką Jolanty Kadler uczniowie zrealizują projekt edukacyjny, którego celem jest przeprowadzenie działań edukacyjnych, których efektem będzie przygotowanie i złożenie do Urzędu Gminy w Dobiegniewie wniosku o ustanowienie użytku ekologicznego obejmującego obszar bagienny znajdujący się na terenie Nadleśnictwa Głusko. 

            Realizacja projektu wymaga współpracy z Nadleśnictwem Głusko . W ramach projektu uczniowie przeprowadzą obserwacje terenowe na wskazanym obszarze w celach edukacyjnych. Będą gromadzić informacje oraz uczyć się dokumentowania występującej tam flory i fauny, które posłużą do przygotowania materiałów do wniosku o ustanowienie użytku ekologicznego. Uczniowie będą mieli okazję poznać montaż i monitorowanie fotopułapek oraz współpracować z ekspertami - leśnikami czy geodetą. 

klasa 2 LO

Jolanta Kadler

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności