Szkolenie dla nauczycieli "Kompas Jutra"
Nauczyciele z Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubiszynie, w ramach kampanii „KompasJutra”.
Spotkanie poświęcone było zmianom w edukacji, które od 1 września będą wprowadzane w polskich szkołach. Dyskutowano m.in. o nowych przedmiotach, większym nacisku na projekty uczniowskie i zajęcia praktyczne, a także o wsparciu rozwoju emocjonalnego uczniów.
Minister Izabela Ziętka oraz I Wicewojewoda Lubuski Maciej Siwicki podkreślali, że reforma ma pomóc uczniom lepiej rozumieć świat i wykorzystywać wiedzę w praktyce. Szkolenie było także okazją do wymiany doświadczeń i rozmowy o tym, jak technologia może wspierać naukę, jeśli korzysta się z niej świadomie.

