Wycieczka do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.
10 czerwca 2026r. uczniowie klasy I B i II C odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Gorzowie Wlkp. Podczas spotkania uczestniczyli w ciekawej prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz poznali specyfikę pracy strażaka. Dzieci mogły z bliska obejrzeć sprzęt ratowniczy i zobaczyć, jak wygląda codzienna służba strażaków. Największą atrakcją okazała się możliwość samodzielnego podjęcia próby gaszenia pożaru. To była niezwykle pouczająca i pełna emocji lekcja, po której niejeden uczeń marzy już o strażackim mundurze!
B. Marciniak, I. Goldmann

