Dzień Bezpiecznego Internetu
W czwartek, 26 marca 2026r., w budynku przy ul. Gdańskiej odbyło się podsumowanie działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło w naszej szkole brzmiało: „Bo każdy klik ma konsekwencje”.
Na początku powitaliśmy nauczycieli i uczniów oraz przypomnieliśmy, czym jest ogólnopolska inicjatywa Dnia Bezpiecznego Internetu.
Następnie obejrzeliśmy szkolny reportaż „Sieciowy Test Bezpieczeństwa”, w którym wystąpili chętni uczniowie klas 4–6, a w rolę dziennikarza wcielił się Szymon Miś z klasy 6a.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie profilaktyczne „Za kulisami sieci”, przygotowane przez uczniów klasy 6a pod opieką pani Sylwii Wróblewskiej‑Bekały — byliście świetni!
Na zakończenie ogłosiliśmy wyniki konkursu filmowego dla klas „Jeden klik. Jedna decyzja.”
I miejsce: klasa 4a
II miejsce: klasa 6a
Wyróżnienie: klasa 6b
Zwycięzcy otrzymali vouchery pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców — serdecznie dziękujemy za wsparcie!
Na koniec przytoczymy słowa jednej z bohaterek przedstawienia: „Nie chcę świata bez Internetu. Chcę świata z odpowiedzialnymi ludźmi ".

Kasandra Raszewska

