Wycieczka 2 LO do Gdańska
Klasa 2 LO Gminnego Zespołu Szkół w Dobiegniewie w dziewięcioosobowym składzie pod opieką wychowawczyni Beaty Nawojskiej-Idziak i pani Aleksandry Ostapczuk spędziła mega intensywny czas w Gdańsku od 1 do 3 czerwca.
Choć pogoda dopisała idealnie i przez cały wyjazd towarzyszyło nam piękne, czerwcowe słońce, to czas uciekał zdecydowanie zbyt szybko!
Nasz gdański trip zaczął się w poniedziałkowe popołudnie - zaraz po przyjeździe zameldowaliśmy się w hotelu i od razu ruszyliśmy na klimatyczną starówkę.
Spędziliśmy tam czas spacerując pomiędzy przepięknymi, zabytkowymi kamienicami, podziwiając majestatyczną Bazylikę Mariacką i zaczarowany klimat nadbrzeża Motławy, robiąc obowiązkową fotkę pod pomnikiem Neptuna i delektując się przepysznym jedzeniem.
Prosto ze starówki przeszliśmy do Forum, czyli największej galerii w mieście, która zrobiła na nas ogromne wrażenie swoją nowoczesną architekturą.
Wtorek wycisnęliśmy jak cytrynę! Dzień przywitał nas słońcem, więc od samego rana ruszyliśmy nad morze, by poczuć prawdziwie wakacyjny klimat na plażach w Jelitkowie oraz Brzeźnie, a także podczas spaceru po gdańskim molo. Potem raz jeszcze pojechaliśmy na Długi Targ – chcieliśmy spędzić tam znacznie więcej czasu i poczuć magiczną, wieczorną atmosferę miasta.
Warto dodać, że po mieście podróżowaliśmy świetnie zorganizowaną komunikacją miejską, która bardzo ułatwiła nam sprawne przemieszczanie się.
Środa była już niestety dniem powrotu, więc rano tylko się spakowaliśmy i ruszyliśmy w stronę dworca. Przed samym odjazdem zdążyliśmy jeszcze zachwycić się tym miejscem, które po remoncie wygląda po prostu niesamowicie i zrobiło na nas ogromne wrażenie.
Wyjazd był idealnym, choć zdecydowanie za krótkim miksem zwiedzania, zakupów i łapania słońca, jednak przede wszystkim – genialną okazją do integracji naszej grupy.
Baterie przed końcem roku szkolnego zostały naładowane na maksa!

